Jubileumsturnering i Harstad

Harstad Sjakklubb fyller 100 år! I den anledning inviterer dem til jubileumsturnering 14. – 16. oktober med internasjonalt “schwung” over seg. GM Simen Agdestein, IM Sophie Milliet, IM Timofey Galinski og IM Olga Zimina tar turen nordover for å delta. Kommer du?

Finn Rapid Chess International 2022

I likhet med i fjor blir årets turnering en godbit med kun hurtigsjakk. Det skal konkurreres i to grupper og det skal spilles totalt 12 runder. Betenkningstid er satt til 25 minutter pluss 10 sekunder tillegg per trekk. Perfekt for “slow thinkers”. Det blir også bankett på lørdagskvelden med god mat og drikke.

Thon Hotel Harstad, the place to be

Det skal spilles, soves og spises på Thon Hotel Harstad denne helgen. Hotellet kan friste med rimelig overnatting og svært gode spilleforhold i Arena Nord-Norge som holder til i andre etasje på hotellet.

Klubbens medlemmer får reisestøtte

Klubbens styre har tatt på seg spanderbuksene og bestemt at vi dekker startkontingent, bankett og litt lommepenger for hver enkelt som tar turen til Harstad. Det er altså ingen grunn til å sitte hjemme og tvinne tomler!

Aktuelle lenker:

Praktisk informasjon hos Harstad SK
Invitasjon og påmelding hos TS
Informasjon og påmelding til bankett