Advokatfirmaet FINN Rapid Chess International 2025 vil bli spilt 19.-21. september på Thon Hotel, Harstad. I likhet med tidligere år vil det være fokus på kvinner i sjakken, noe som betyr at arrangøren vil invitere flere kvinnelige sjakkspillere fra inn- og utland for å delta i Harstad. Det vil også bli invitert menn, med fokus på stormestere. Per nå har spillere som GM Pia Cramling (SWE), IM Anna Zatonskih (USA), GM Simen Agdestein (NOR) og GM Ferdinand Hellers (SWE) meldt sin ankomst.
Hurtigsjakkturnering
Det skal spilles totalt 11 runder med en betenkningstid på 25 min pluss 10 sek/tillegg per spiller. Dette er samme oppsett som i 2024, noe som gir arrangøren litt mer rom mellom rundene for å dobbeltsjekke at alt er korrekt. Det er mulig å stå over en av to runder på fredag. Dette må informeres om før turneringen starter! Nytt for året er at det skal spilles i tre ratinggrupper.

Startkontingent
Voksne kr 750,- (inkl. kaffe hele helgen) Juniorer tom. fylte 20 år kr 450,-
(Klubben vil sannsynligvis sponse dette)
Overnatting på Thon Hotel Harstad
Arrangøren har inngått prisavtale med Thon Hotel: (tlf. 77 000 800) Bestill rom med referanse: 30682480 til harstad.booking(a)olavthon.no, gjerne med kopi til jestein(a)online.no. Bestilling må utføres innen mandag 12. september. Bestillinger etter dette tas med organisator, Stein Jensen.
- Enkeltrom kr 950,- per natt inkl. frokost
- Dobbeltrom kr 1150,- per natt inkl. frokost

Storstilt bankett
Tradisjonen tro blir det bankett på lørdagskvelden med svært hyggelige priser (kr 500,- for 3-retters meny). Banketten starter kl. 20.00 og avsluttes når siste mann eller kvinne kaster inn årene! De som melder seg på banketten får 15% rabatt på Egon gjennom hele helgen!
Aktuelle lenker:
– Påmelding og komplett invitasjon hos TS
– Påmelding til bankett
– Harstad Sjakkubbs hjemmeside

