GM Pia Cramling kommer til Sortland

Stormester Pia Cramling vil ta turen til Norge i slutten av november for å avholde barnesjakk-kurs i Harstad. I den anledning er vi blitt forespurt av Stein Jensen i Harstad Sjakklubb om vi kunne tenke oss å hyre inn stormesteren en dag på Sortland. Det har vi takket ja til, og vi vil derfor invitere klubbens medlemmer til simultansjakk med Pia, lørdag 27. november. For de som ikke vet hva simultansjakk er, så kan vi kort fortelle at det betyr at hun spiller mot alle samtidig. Hver motstander (oss) sitter ved eget bord og brett. Pia vil vandre fra bord til bord inntil det ikke er flere spillere igjen.

Tar du sjansen? Ønsker du å delta? Vil du vinne? Vi har premie klar hvis du skulle klare å overvinne stormesteren! Deltakelse er gratis, men meld deg på via turneringsservice. Det er plass til omtrent 20 stykker!

Psssssst!
De som skal delta må ta hurtigtest (korona) ved ankomst. Vi har testlab i garasjen til formannen! Du kan også ta test hjemme, hvis ønskelig.