Nybegynnerkurset for kvinner er godt i gang

Sjakkinteresserte kvinner og jenter i alle aldre. Therese Hjort, Sylvia Pauline Carlsen, Ellen Caroline Dalland, Malin W. Gerhardsen, Anette Kvandahl Johansen, Valentina Olsen, Mai-Cathrin Remme og Lina B. Vibe. Alexandra Olsen og Elisabeth Soza var ikke tilstede. 

Som annonsert på hjemmesiden og lokale medier har vi satt i gang med rekrutteringen av kvinnelige medlemmer i klubben vår. Sist tirsdag startet nybegynnerkurset for kvinner, og det var hele 11 stykker som møtte opp. Fantastisk!

Kursholderne Håkon Tonulltre Natvig og Ragnhild Skauen skal undervise over fem tirsdager, der de benytter seg av egne ferdigheter og lærebøkene til Sjakkskolen.

Formann Håkon kan rapportere om god stemning og stor entusiasme blant kursdeltakerne. Vi gleder oss til fortsettelsen!