Det åpne NM i hurtigsjakk

Det åpne NM i hurtigsjakk ble spilt i Drammen, 7-8. januar med 343 spillere til start. Det ble konkurrert i tre grupper, men det var kun spillerne i den øverste gruppen som kjempet om å bli kronet Norgesmester.

A-gruppa ble vunnet av en favorittene, GM Arian Tari, med 8½ poeng av 10, mens GM Johan-Sebastian Christiansen og Lie på de to neste plassene endte på 8 poeng. Lie ledet mesterskapet hele veien, men snublet i siste runde.

Foto: Anniken Vestby | Ola Torstein til høyre.

Ola Torstein Endresen spilte i B-gruppa

Klubbens eneste representant i mesterskapet var Ola Torstein. Han spilte mot de nest beste i B-gruppa. Dessverre ble det ikke noe toppresultat for den sympatiske trubaduren denne gang. Ola Torstein endte tilslutt på en 67. plass med 4½ av 10 mulige. Vinneren ble Sindre Fossum fra Arendal. Han tok 8½ av 10. Det var 108 spillere i B-gruppa.

Aktuelle lenker:

– Resultatlister (A | B | C)
– Bilder (Del 1 | Del 2)
Rapport hos Bergens